Zaburzenia Jedzenia – Leczenie, psychoterapia, terapia – pomoc psychologiczna – Szczecin

Centrum Psychoterapii i Wewnętrznej Równowagi W Pełni

Adres: ul. Ks, Księcia Bogusława X 1/6, 70-440 Szczecin - zobacz jak dojechać

Telefon: 794 694 850

opis centrum: Psychoterapia w Szczecinie

Zaburzenia Jedzenia – Leczenie, psychoterapia, terapia – pomoc psychologiczna – Szczecin

Czy zmagasz się z zaburzeniami jedzenia i szukasz wsparcia? Centrum Psychoterapii i Wewnętrznej Równowagi W Pełni w Szczecinie jest miejscem, w którym znajdziesz profesjonalną pomoc, zrozumienie i wsparcie. Nasza oferta skierowana jest do osób, które borykają się z problemami natury psychicznej, takimi jak zaburzenia odżywiania. Naszą misją jest przywrócenie naturalnej równowagi zdrowia psychicznego i wspieranie naszych klientów w procesie zmiany i rozwoju.

Zespół specjalistów Centrum W Pełni to wykwalifikowani psychoterapeuci z pasją, którzy z ogromnym zaangażowaniem i empatią podchodzą do każdej osoby, towarzysząc jej w drodze do lepszego rozumienia siebie oraz wspierając w procesie wzrastania.

W naszym Centrum stwarzamy warunki do uwalniania i korzystania z własnych zasobów, poszanowania autonomii oraz akceptacji, bezstronności i neutralności wobec systemu wartości klienta. Cechuje nas uważność i wrażliwość na potrzeby każdej osoby, a także dbałość o wysoką jakość oddziaływań psychologicznych i psychoterapeutycznych.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty. W Centrum Psychoterapii i Wewnętrznej Równowagi W Pełni w Szczecinie znajdziesz pomoc, wsparcie i zrozumienie, które pozwolą Ci odzyskać równowagę i poczucie własnej wartości. Nie czekaj, zadzwoń już dziś i umów się na spotkanie. Razem możemy osiągnąć zmianę, której pragniesz.

Rodzaje zaburzeń odżywiania, które mogą wymagać profesjonalnej pomocy psychoterapeutycznej, to:

  • Anoreksja – zaburzenie odżywiania charakteryzujące się ograniczaniem ilości spożywanego jedzenia oraz lękiem przed przybieraniem na wadze, co prowadzi do wyniszczenia organizmu i poważnych problemów zdrowotnych.
  • Bulimia – zaburzenie odżywiania polegające na nawracających napadach objadania się, po których następuje wymiotowanie, stosowanie środków przeczyszczających lub nadmiernych ćwiczeń fizycznych w celu zniwelowania wagi.
  • Zaburzenie przetwarzania pokarmów – polegające na zaburzeniu odczuwania sytości i głodu, co prowadzi do chaotycznego jedzenia i niekontrolowanego przybierania na wadze.
  • Zaburzenia odżywiania niezwiązane z masą ciała – np. ortoreksja (obsesja na punkcie zdrowego jedzenia), pica (chęć jedzenia przedmiotów niejadalnych) .
  • Zaburzenia jedzenia związane z traumą – takie jak zespół jelita drażliwego, nadmierne jedzenie, ból brzucha i problemy trawienne, które są wywołane przez stres lub traumatyczne wydarzenia z przeszłości.
  • i inne.

Jeśli zauważasz u siebie lub u kogoś z Twojego otoczenia objawy zaburzeń odżywiania, warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą psychoterapii, którzy pomogą w ustaleniu odpowiedniego planu terapeutycznego i przeprowadzą proces leczenia.

Pomoc psychologiczna, terapia, psychoterapia w Szczecinie

Czy zmagasz się z depresją i potrzebujesz profesjonalnego wsparcia? Centrum Psychoterapii i Wewnętrznej Równowagi W Pełni w Szczecinie jest miejscem, w którym otrzymasz niezbędną pomoc,...

Czy Twoje dziecko lub nastolatek zmagają się z problemami emocjonalnymi lub psychicznymi? Centrum Psychoterapii i Wewnętrznej Równowagi W Pełni w Szczecinie oferuje specjalistyczne wsparcie w...